Σάββατο 16 Μαρτίου 2013

ΔΥΣΤΥΧΩΣ (ΞΑΝΑ) ΧΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ

Με 9-7 ηττήθηκε η ομάδα μας στην Κέρκυρα σήμερα το μεσημέρι. Ανάσα για την Κέρκυρα, αναστεναγμοί για την Ηλιούπολη που πλέον βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο για υποβιβασμό στην Α2.
Ο αγώνας ήταν ένα μεγάλο ντέρμπι. Η ομάδα μας κατάφερε να ελέγξει το παιχνίδι από την αρχή και να πάρει προβάδισμα 2 τερμάτων. Η Κέρκυρα αντέδρασε και με πολύ καλή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά στην τέταρτη περίοδο. Στο 7-7 απεβλήθη με αντικατάσταση ο Αγγελίδης και το παιχνίδι στην συνέχεια έγειρε προς τους γηπεδούχους που κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 9-7.
Η Κέρκυρα έχει ακόμα 3 βαθμούς στο τσεπάκι στην τελευταία αγωνιστική με τον ΝΟΠ. Επιπλέον σε περίπτωση ισοβαθμίας η Κέρκυρα έχει το πάνω χέρι με 2 νίκες (και ο Πανιώνιος με μια ισοπαλία και μια νίκη). Μόνο με το Φάληρο έχουμε εμείς το προβάδισμα σε περίπτωση ισοβαθμίας με μια ισοπαλία και μια νίκη.

Περίοδοι: 1-1, 3-2, 3-4, 2-0.
Για την Κέρκυρα οι Ζαρκαντζάς 4, Γαλανός 3, Μίσκοβιτς 2.
Για την Ηλιούπολη: Φαναριώτογλου 2, Καζάζης 1, Κουλιεράκης 1, Αγγελίδης 1, Κολυβάς 1 και Γιάγκος 1.