Σάββατο 16 Μαΐου 2015

Εξέλιξη & Αποτελέσματα Α2 Ανδρών

Η εξέλιξη των αποτελεσμάτων και της βαθμολογίας της Ανδρικής μας
            ομάδας στην Α2 Εθνική Κατηγορία

Υπενθυμίζουμε τη βαθμολογία του ομίλου μας στον Α΄ γύρο, η οποία θα αθροιστεί με
αυτήν του Β΄ γύρου και θα οδηγήσουν στη διαμόρφωση των 2 ομίλων της Τελικής Φάσης
(Πλέι οφ και Πλέι άουτ 9 ομάδες, εκ των οποίων οι 4 τελευταίες υποβιβάζονται στη
Β΄ Εθνική Κατηγορία).

Βαθμολογία Α΄ Γύρου (Α΄Φάσης) -   Τελική
       1.Ηλυσιακός ΑΟ                10              16  (2ος)

20:30 ΟΦ Ηρακλείου           ΓΣ Ηλιούπολης          4 - 8

Η ομάδα μας στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 4 - 2, μέσα σε μια εκρηκτική ατμόσφαιρα που είχαν δημιουργήσει οι φίλαθλοι του ΟΦΗ, αλλά στο 2ο ημίχρονο με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε την πλήρη ανατροπή με κυρίως διακριθέντες του παίκτες του άξονα της, Προ Εκιντζόγλου (Τερματοφύλακας), Άγης Φαναριώτογλου (Άμυνα Φουνταριστού) και Διαμαντής Μονιούδης (Φουνταριστός).

2η  αγωνιστική  Σάββατο     25 Απρ 15
12:00 ΓΣ Ηλιούπολης          ΝΟ Χανίων                7 - 6
    Η ομάδα μας, έκανε τη δουλειά της και συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τον προπονητή μας.

13:00 Ηλυσιακός ΑΟ           ΟΦ Ηρακλείου          15 -13
3η  αγωνιστική  Σάββατο     25 Απρ 15
18:00 ΝΟ Ρεθύμνου             ΓΣ Ηλιούπολης           8 - 7
  Η κόπωση μας αποσυντόνισε, με αποτέλεσμα να γίνουν τα εύκολα δύσκολα, ο δε αγώνας ξεκίνησε στις 18:00 (5 ώρες μετά τη λήξη του πρωϊνού αγώνα και ο αντίπαλος προερχόταν από ρεπό), από 18:30 που όριζε η τελευταία προκήρυξη, γιατί έχουμε χάσει το μέτρημα των έως τώρα αλλαγών, αν ήταν σε χαρτί θα είχε ασβεστωθεί από το διορθωτικό. Κάποιοι πλέον μπορούν να κοιμούνται ήσυχοι, όχι πάντως επ΄ ωφελεία του αθλήματος και της Α2 Εθνικής κατηγορίας, των οποίων θα έπρεπε να είναι θεματοφύλακες.

19:00 ΝΟ Χανίων                Ηλυσιακός ΑΟ            8 - 7