Κυριακή, 14 Δεκεμβρίου 2014

Κληρώσεις Πανελληνίων Πρωταθλημάτων

      Κληρώσεις και Προγραμματισμός Πανελληνίων Πρωταθλημάτων 2014-15


  Διεξήχθησαν, την 13 Δεκεμβρίου 2014, στα γραφεία της ΚΟΕ, μαραθωνίως και ψυχοθεραπευτικώς εκατέρωθεν, οι κληρώσεις του συνόλου των Πανελληνίων Ηλικιακών Πρωταθλημάτων αγοριών και κοριτσιών, καθώς και των Α2 Εθνικών Κατηγοριών ανδρών και γυναικών, της Υδατοσφαίρισης, της αγωνιστικής περιόδου 2014-2015.

    Παρατίθενται τα γενικά αποτελέσματα αυτών και αναλυτικότερα ανά γένος και ηλικία, τα αφορώντα το τμήμα της Υδατοσφαίρισης του Γ.Σ. Ηλιούπολης, με ότι δεδομένα είναι γνωστά έως τώρα (κάποια γνωστοποιήθηκαν αλλά διέλαθαν της προσοχής μας), σύμφωνα και με τον κλειδάριθμο που έλαβαν οι ομάδες:

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Προκριματική Φάση: 27-29 Μαρτίου  (Α’ Γύρος),
                                  24-26 Απριλίου (Β’ Γύρος).
Τελική Φάση
(Πλέι οφ 6 ομάδες, εκ των οποίων οι 2 πρώτες ανεβαίνουν στην Α1 Εθνική Κατηγορία και Πλέι άουτ 9 ομάδες, εκ των οποίων οι 4 τελευταίες υποβιβάζονται στη Β΄ Εθνική Κατηγορία):  
29 - 31 Μαΐου   (Α’ Γύρος),
17 - 19 Ιουλίου (Β’ Γύρος).

Αθήνα
Μίλων, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Γέρακα, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Πατρών.
Κρήτη
Ηλυσιακός, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης. (θα μάθουμε και λύρα στο τέλος).
Βόλος
ΝΑΟ Κέρκυρας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΕ Λαμίας, ΝΟΒΑ
ΑΓΟΡΙΑ:

ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Γενν έως 1996)
Α’ Φάση: 36 Ομάδες: 30 Ιαν – 01 Φεβ
Β’ Φάση: 18 Ομάδες: 06 - 08 Απρ
Τελική Φάση: 03 - 05 Ιουλ

Αθήνα
Α’ Όμιλος: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Πετρούπολης, Εθνικός ΟΦ Πειραιώς, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας. (προκρίνονται 4)

Β’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Πατρών, Πανιώνιος, ΝΟ Πατρών. (προκρίνονται 4)

Γ’ Όμιλος: ΑΟΠ Φαλήρου, Γ.Σ.Ηλιούπολης, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου, ΝΟ Χίου, Υδραϊκός ΝΟ, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων. (προκρίνονται 3)

Θεσσαλονίκη
Α’ Όμιλος: Ηρακλής, Μακεδονικός, Άθως Χαλκιδικής, Δελφίνια Πτολεμαϊδας.

Β’ Όμιλος: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΧΑΝΘ, ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας.

Βόλος
ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λαμίας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟΒΑ, Νίκη Βόλου.

Κρήτη
ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου.

ΕΦΗΒΩΝ (Γενν έως 1998)
Α’ Φάση: 46 Ομάδες: 20 - 22 Φεβ
Β’ Φάση: 20 - 22 Μαρ
Τελική Φάση: 15 - 17 Μαΐου 

Αθήνα
Α’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα, Άρης Νίκαιας, Παναθηναϊκός. (προκρίνονται 3)

Β’ Όμιλος: Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Εθνικός Πειραιά, ΑΚΟ Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Μίλων. (προκρίνονται 3)

Γ’ Όμιλος: Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χαλκίδας, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου. (προκρίνονται 3)

Θεσσαλονίκη
Α’ Όμιλος: ΕΑΤΕ Κολλέγιο, ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ, Ηρακλής, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Χίου.

Β’ Όμιλος: Μακεδονικός, ΑΠΣ Οξυγόνο, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΣ Φοίβος.

Θεσσαλία
ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟΒΑ, Νηρέας Λαμίας.

Μακεδονία
ΑΚΑ Δελφίνια Πτολεμαΐδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΣ Ημαθίας, ΚΕ Κοζάνης, Πανσερραϊκός.

Κρήτη
ΝΟ Χανιών, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου.

Πάτρα
ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ιτέας, ΝΕ Πατρών.

ΠΑΙΔΩΝ (Γενν έως 2000)
Α’ Φάση: 55 Ομάδες: 06 - 08 Μαρτίου
Β’ Φάση: 30 Ομάδες (6 όμιλοι από 5 ομάδες): 17- 19 Απριλίου
Τελική Φάση: 10 Ομάδες: 26 - 28 Ιουνίου

Αθήνα
Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, ΣΚ Ροή. (προκρίνονται 3)

Β’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, Άρης Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης. (προκρίνονται 3)

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, ΝΟ Σύρου, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου. (προκρίνονται 3)

Δ’ Όμιλος: ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ποσειδών Ιλισίων. (προκρίνονται 3)

Όμιλος Ε’: Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Νηρέας Γέρακα, Παλαιό Φάληρο. (προκρίνονται 3)

Θεσσαλονίκη
Α’ Όμιλος: ΕΑΤΕ Κολλέγιο, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ηρακλής, Άθως Χαλκιδικής.

Β’ Όμιλος: Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας, ΝΟ Κέρκυρας, ΧΑΝΘ, ΠΑΟΚ.

Μακεδονία
ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΕ Λάρισας.

Βόλος
ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λαμίας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νίκη Βόλου, Νηρέας Λαμίας.

Πάτρα
ΝΟ Πατρών, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας.

Κρήτη
ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ.

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Γενν έως 2002)
Α’ Φάση: 53 Ομάδες: 08 -10 Μαΐου
Β’ Φάση: 30 Ομάδες: 19 - 21 Ιουνίου
Τελική Φάση: 10 Ομάδες: 17 - 19 Ιουλίου

ΑΘΗΝΑ
Α’ Όμιλος: ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Ηλιούπολης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ηλυσιακός. (προκρίνονται 3)

Β’ Όμιλος: Πανιώνιος, Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Λαμίας, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης. (προκρίνονται 3)

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Χίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ποσειδών Ιλισίων. (προκρίνονται 3)

Δ’ Όμιλος: Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, Παναθηναϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου. (προκρίνονται 3)

Ε’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Καλαμακίου, ΣΚ Ροή, ΓΣ Περιστερίου, Ολυμπιακός. (προκρίνονται 3)

Θεσσαλονίκη
Όμιλος Α’: ΝΟ Καβάλας, Μακεδονικός, ΠΑΣ Φοίβος, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΟΚ.

Όμιλος Β’: ΕΑΤΕ Κολλέγιο, ΑΡΗΣ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΧΑΝΘ, Ηρακλής.

Μακεδονία
ΚΕ Κοζάνης, Πανσερραϊκός, Πύρρος Ιωαννίνων, Ποσειδών Ξάνθης.

Κρήτη
ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΟ Χανίων.

Πάτρα
ΝΟ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΕ Πατρών.

Θεσσαλία
ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νηρέας Λαμίας.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ:

ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Γενν έως 1996)
Προκριματική Φάση: 19 Ομάδες: 20-22 Φεβρουαρίου
Τελική Φάση: 10 Ομάδες:17-19 Απριλίου

Αθήνα
Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης. (προκρίνονται 3)

Β’ Όμιλος: Ολυμπιακός, Ιωνικός Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου. (προκρίνονται 3)

Βόλος
ΝΟΒΑ, ΟΕΝΑ Βόλου, ΝΕ Πατρών, Πανσερραϊκός, Ηρακλής.

Κρήτη
ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου.

ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Γενν έως 1998):
Προκριματική Φάση: 19 Ομάδες: 30 Ιανουαρίου - 01 Φεβρουαρίου
Τελική Φάση: 10 Ομάδες: 24-26 Απριλίου

Αθήνα
Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Πατρών, Πανιώνιος. (προκρίνονται 2)

Β’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης. (προκρίνονται 3)

Γ’ Όμιλος: Ιωνικός Νίκαιας, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών, Ποσειδών Ιλισίων, Εθνικός Πειραιά. (προκρίνονται 3)

Θεσσαλονίκη
Μακεδονικός, Ηρακλής, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός.

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Γενν έως 2000)
Προκριματική Φάση: 23 Ομάδες: 08 - 10 Μαΐου
Τελική Φάση: 10 Ομάδες: 10 - 12 Ιουλίου

Αθήνα
Α’ Όμιλος: Ιωνικός Νίκαιας, Άρης Νίκαιας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά. (προκρίνονται 2)

Β’ Όμιλος: ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Χαλανδρίου. (προκρίνονται 2)

Γ’ Όμιλος: Ποσειδών Ιλισίων, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου. (προκρίνονται 2)

Πάτρα
ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, ΓΣ Περιστερίου, ΝΕ Λαμίας, ΝΕ Πατρών. (προκρίνονται 2)

Κρήτη
ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου. (προκρίνονται 1)

Λάρισα
ΝΟ Λάρισας, Ηρακλής, ΝΕ Λάρισας. (προκρίνονται 1)



Δεν υπάρχουν σχόλια: